Rola ojca w ciąży Położna Kielce

Co może przyszły tata?

Naturalne stało się to, że przyszły tata mocno angażuje się w ciążę swojej żony lub panterki. Mężczyzna interesuje się tym co się dzieje w świecie jego dziecka jak i przyszłej mamy oraz dba o ich zdrowie jak i bezpieczeństwo. Może się jednak zdarzyć tak, że czasami kobieta nieświadomie odtrąca ojca swojego dziecka. W konsekwencji może to powodować nawarstwienie się wielu problemów i pogorszenie relacji między Wami. Choć oboje tego nie chcecie, czasem niestety tak się zdarza. Zastanawiacie się co można zrobić, aby tego uniknąć lub złagodzić skutki? Zapraszam do dalszej części wpisu. 

Co można w takim przypadku zrobić?

Powinieneś pokazać, że interesuje Ciebie jej stan zdrowia i rozwijające się dziecko. Szczera rozmowa z nią o Twoich lękach i obawach również może okazać się pomocna.

Nie bójmy się okazywać uczuć. Mówmy sobie miłe rzeczy, postaraj się by czuła się atrakcyjna dla Ciebie. Zainteresuj się kiedy ma wizytę u lekarza i czy wykonała zalecone badania. Każdy mały gest, którym pokażesz, że jesteś blisko, że możesz jej pomóc, że nie musi o wszystkim sama myśleć – będzie dla niej bardzo ważny.

Wybierając się razem na wizytę do lekarza będziesz miał okazję zobaczyć i usłyszeć bicie serca swojego dziecka, jeżeli będzie wykonane USG.

Ciąża partnerki niech również wpłynie na Ciebie. Jeżeli palisz to może nadszedł czas by rzucić palenie? Jeśli nie chcesz rzucić, to pamiętaj by nie palić w ich obecności .

Wspólnie zadbajcie o dietę, razem przygotowujcie posiłki lub się wspierajcie w tym. Ważne żeby dieta była zbilansowana i bogata w witaminy i mikroelementy, a nie w puste kalorie.

  • Tyle się mówi i pisze na temat ciąży, porodu, pielęgnacji noworodka. Ty zauważyłeś, że i Twoja partnerka wiele czyta o tych zagadnieniach. Nie zapominaj o sobie. Ty również zdobywaj wiedzę w tym zakresie.

Wiele  możecie się dowiedzieć wspólnie na zajęciach ze szkoły rodzenia. Jest to rewelacyjny sposób i okazja na zdobycie wiedzy jak i również możliwość zapytania się o wiele nurtujących spraw.

  • To niesamowite uczucie, kiedy Twoja partnerka jest w ciąży, dziecko, którego nie widać, a jednak jest. Są tylko zdjęcia USG, zapamiętane bicie serca i z czasem kopniaczki. Twoje dziecko odczuwa Twoją obecność. Zapamiętuje Twój głos, głos mamy (dziecko słyszy w brzuszku od 6 miesiąca). 
  • Wybierzcie się na wspólne zakupy ,takkk, wiem… że za nimi nie przepadacie. Jednak teraz musicie kupić wyprawkę, urządzić pokoik itd. Jest to bardzo ważny moment i warto, żebyście oboje decydowali. Modeli wózków i fotelików samochodowych jest mnóstwo. Myślę, że Twoje zdanie w tej materii będzie miało ogromne znaczenie. Również wybór pokoju, jak i szykowanie go na przyjście malucha jest istotne.

Staraliście się o dziecko, albo była to dla Was niespodzianka, że zostaniecie rodzicami nie zmienia faktu, że budujecie nową rodzinę. A partnerka powinna Ci pomagać i Cię wspierać. Jeżeli jest to dla Was pierwsze dziecko tym większe lęki Wam towarzyszą i obawy. Najważniejsze jest to, że się kochacie i jesteście dla siebie oparciem. RAZEM wszystko się uda.

Jeśli masz pytania i nie możesz znaleźć na nie odpowiedzi koniecznie skontaktuj się ze mną. Ciąża to wspaniały, lecz także trudny okres w życiu zarówno mamy jak i taty. Chętnie odpowiem na Wasze pytania, a jeśli potrzebujecie stałej lub tymczasowej opieki podczas ciąży, porodu oraz w pierwszych miesiącach po urodzeniu z przyjemnością pomogę i przedstawię moją ofertę. Zapraszam do kontaktu

Ciąża, Mama i Dziecko pod Parasolem, Przygotowanie do ciąży, Ojciec, Iza Orłowska, Położna Kielce

© Mama i Dziecko pod Parasolem. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Stworzone z ❤ przez e-Łysogóry.